Laudkatused

Laudkatuseid ehitati ajalooliselt vähemtähtsatele kõrvalhoonetele. Tänapäeval, kui materjal on taas avastatud, projekteeritakse neid ka kõigile muudele, isegi ühiskondlikele hoonetele. 

Mõnikord võib see lahendus olla probleemne, kui aluskihid on läbi mõtlemata. Puit on elav materjal ja „mängib” küllaltki palju, nii võib halbade asjaolude kokkulangemisel mõni serv veidi lahti kerkida.

Ajalooliselt on laudkatuseid paigaldatud kahel viisil: horisontaalselt ja vertikaalselt ülekattega. Meie paigaldame enamasti 32 mm paksusest okaspuulauast valmistatud katuseid vertikaalselt. Alumise lauakihi laiuseks on 150 mm ja peale asetame vähemalt 25 mm ülekattega 100 mm lauad. Katuselaudadel on servadesse freesitud sooned, mis tagavad vee efektiivse ärajuhtimise ja pikendavad laudkatuse eluiga.

Hea väljanägemise ja pika kasutusea tagab laudkatusele kindlasti regulaarne hooldamine ja tõrvamine. Hoolduse käigus eemaldatakse katusele kogunenud lahtine praht (oksaraod, lehed, sammal jmt) ning pühitakse maha peenem tolm, mis kipub niiskust siduma, soodustades nii samblike ja seente arengut. Tõrvamine või tõrvaõlitamine aitab säilitada puidu looduslikke omadusi, mis intensiivses UV-kiirguses peavad igapäevaselt vastu pidama.

Laudkatuse planeerimisel on oluline katuse pikkus räästast harjani – heal katusel peaks laud ühes tükis olema. Üle kuuemeetrist materjali on tänapäeval juba päris keeruline hankida, kuna selleks peab tootja ebastandardset palki varuma. Meil on head kontaktid olemas ja seni oleme lahendanud kuni seitsmemeetrised materjaliküsimused.

Mida kliendid räägivad

Küsi pakkumist

Võta ühendust ning aitame sobiva lahenduse leidmisel!

    E-post: info@puitkatused.ee | © 2024 · Puitkatused OÜ · CODENOT